Publiczne Gimnazjum w Zawadzie

Zawada 87 A, 33-112 Tarnowiec, Email: pg_zawada@op.pl

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
Wtorek, 20 Sierpień  2019  12:23:56

Informacje dla rodziców

 Zebrania i konsultacje w roku szkolnym 2017/2018

 

Lp.
1.
2.
3.
4.
5.
6.
MIESIĄC
Wrzesień 11.09.2017r.
Listopad 6.11.2017r.
Grudzień 11.12.2017r.
Styczeń 29.01.2018r.
Kwiecień 9.04.2018r.
Maj 14.05.2018r.
GODZINA
godz. 18.00
godz. 17.00
godz. 18:00
godz. 18.00
godz. 17.00
godz. 18.00
CHARAKTER SPOTKANIA
Zebranie rodziców
Zebranie rodziców
Konsultacje indywidualne
Zebranie rodziców
Konsultacje indywidualne
Zebranie rodziców

 Ferie zimowe

 

 

O tym warto pamiętać przed i w trakcie ferii!

 

  • Wybierając dla swojego dziecka zimowisko czy obóz narciarski, należy zadbać przede wszystkim o sprawdzenie wiarygodności organizatora.


Ministerstwo Edukacji Narodowej stworzyło publiczną bazę danych o wypoczynku, za pomocą której każdy rodzic może sprawdzić, czy dany organizator zgłosił turnus do właściwego kuratorium oświaty.

Na stronie internetowej http://wypoczynek.men.gov.pl na bieżąco publikowane są informacje o numerach wydanych zaświadczeń, danych organizatora, liczbie uczestników oraz terminie i lokalizacji wypoczynku. Strona umożliwia także zgłaszanie uwag, które wpływają bezpośrednio na skrzynkę MEN. W sytuacji stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości organizacyjnych informację o nich można także zgłaszać odpowiedniemu kuratorowi oświaty lub innym służbom (komenda powiatowa/miejska Państwowej Straży Pożarnej, państwowy/powiatowy Inspektor Sanitarny, Policja).

  • MEN rekomenduje, aby przy decydowaniu się na konkretną ofertę kierować się jej edukacyjnym charakterem, np. planowanymi wycieczkami, poznawaniem ciekawych miejsc, historii, a także możliwościami aktywnego i bezpiecznego wypoczynku w grupie rówieśników.


Dla uzyskania pewności, że dziecko będzie przez czas nieobecności w domu pod dobrą opieką, należy m.in.:

  • skontaktować się z biurem podróży organizującym wybrane zimowisko lub obóz, wejść na jego stronę internetową i zapoznać się z opiniami o biurze na forach internetowych,
  • sprawdzić, poprzez ogólnopolski rejestr www.turystyka.gov.pl czy biuro jest wpisane do rejestru działalności regulowanej.


Warto odwiedzić także stronę www.bezpiecznienastoku.pl Powstała w porozumieniu z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Można na niej znaleźć m.in. kodeks narciarski dla najmłodszych, użyteczne porady i wskazówki dotyczące aktywnego wypoczynku w górach.

Poradniki i ważne informacje można znaleźć także na stronach m.in.:


Od roku szkolnego 2003/2004, zgodnie z przyjętą zasadą, terminy ferii zimowych w kolejnych latach zmieniają się cyklicznie. Jeśli w jednym roku w określonej grupie województw ferie zimowe trwały w drugiej połowie stycznia, to wówczas w następnym roku termin ferii w tej grupie województw przypadnie na pierwszą połowę lutego. Podziału na województwa dokonano biorąc pod uwagę liczbę uczniów.

Organizacja ferii w jednym terminie dla uczniów ze wszystkich województw powodowała wiele perturbacji komunikacyjnych i spore kłopoty w zakresie możliwości skorzystania z ośrodków wypoczynkowych i bazy turystycznej w chętnie odwiedzanych w okresie zimy województwach.

ŻYCZYMY UDANEGO I RADOSNEGO WYPOCZYNKU!

 

 

 

Zebranie rodziców 12.09.2013 r godz. 18.00

Informacje z zebrania pobierz tutaj:

Pobierz

Prezentacja dyrektora szkoły
Prezentacja dyrektora szkoły
   


Developed in conjunction with Ext-Joom.com