Publiczne Gimnazjum w Zawadzie

Zawada 87 A, 33-112 Tarnowiec, Email: pg_zawada@op.pl

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
Wtorek, 16 Lipiec  2019  12:13:59

Konkurs historyczny

Sukces uczniów naszej szkoły w ogólnopolskim konkursie „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego” Duży sukces odniosła uczennica klasy pierwszej Gimnazjum w Zawadzie Joanna Siemieńska, w etapie rejonowym ogólnopolskiego konkursu historycznego „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego”, który odbył się 9 grudnia w Tarnowie. Joasia uzyskała w nim jeden z najlepszych wyników- 84 procent możliwych do zdobycia punktów i uzyskała tym samym awans do etapu wojewódzkiego, który wiosną odbędzie się w Krakowie! Bardzo ładnie napisał przygotowany przez organizatorów test także jej klasowy kolega Szymon Żydowski, który uzyskał 76 procent punktów i zaledwie 4 zabrakło mu do kwalifikacji do etapu wojewódzkiego. Warto podkreślić, że konkurs, który w tym roku szkolnym obejmuje okres od początków państwa polskiego do roku 1514 jest bardzo wymagający. Uczestnicy muszą wykazać się nie tylko wiedzą z zakresu wojskowości, z uwzględnieniem znajomości broni i barwy, architektury obronnej, topografii wojskowej, heraldyki, sfragistyki, falerystyki, literatury, muzyki i pieśni, malarstwa historycznego, ale także znajomością zagadnień z historii Polski w latach 966–1514 wykraczających poza podstawę programową. Osiągnięcie naszych uczniów jest tym cenniejsze, że Joasia i Szymon chodzą dopiero do pierwszej klasy, a rywalizowali z koleżankami i kolegami, którzy z reguły w tym roku szkolnym kończą swoją gimnazjalną edukację. Do udziału w konkursie przygotowała ich nauczyciel historii w naszym gimnazjum pani magister Urszula Kitlińska-Noga.Developed in conjunction with Ext-Joom.com