Publiczne Gimnazjum w Zawadzie

Zawada 87 A, 33-112 Tarnowiec, Email: pg_zawada@op.pl

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
Wtorek, 16 Lipiec  2019  12:45:21

Witaj Majowa Jutrzenko

WMJ

"Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek" - napisał niegdyś C.K.Norwid. Słowa te, mimo że napisane już dawno temu, dziś także nie straciły na ważności. Wychowanie w duchu patriotycznym już od najmłodszych lat to jedno z z głównych zadań naszej szkoły. W związku z tym organizowane są rożnego rodzaju przedsięwzięcia, mające na celu kształtowanie w dzieciach patriotycznych postaw już od najmłodszych lat.

Są to między innymi szkolne uroczystości, lekcje historii prowadzone przez wójta gminy czy wyjazdy do ważnych miejsc w naszym kraju.
Wczoraj późnym popołudniem, po raz pierwszy w naszej szkole, odbyło się "Popołudnie z wierszem i piosenką patriotyczną" pod hasłem "Witaj majowa jutrzenko!", na które zostali zaproszeni wszyscy mieszkańcy Zawady. Uczniowie z naszej szkoły, pod kierunkiem nauczycieli, przygotowali i zaprezentowali zgromadzonym wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej. Mamy nadzieję, że spotkania o takim charakterze na stałe zagoszczą w kalendarzu uroczystości w naszej szkole.

RK3Maja

 

3 Maja 2016Developed in conjunction with Ext-Joom.com