Publiczne Gimnazjum w Zawadzie

Zawada 87 A, 33-112 Tarnowiec, Email: pg_zawada@op.pl

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
Wtorek, 16 Lipiec  2019  13:08:17

Maraton pisania listów 2018!

Amnesty 2018Kartka, długopis, czas… i można zmienić życie drugiego człowieka

Dzisiaj uczniowie naszej szkoły włączyli się po raz trzeci w największą ogólnoświatową akcję w obronie praw człowieka organizowaną przez Amnesty International – Maraton Pisania Listów.

Jej idea jest prosta: napisać jak najwięcej listów i wysłać je do lokalnych władz. Nam dzisiaj udało się napisać 105 listów!!!

W tym roku bohaterkami akcji są kobiety, które rzucają wyzwanie złym przepisom prawa, praktykom korupcyjnym, brutalnym działaniom policyjnym i wielu innym.

Amnesty International to niezależny, światowy ruch walczący o uwolnienie więźniów sumienia, uczciwe i sprawiedliwe procesy sądowe, sprzeciwiający się torturom, karze śmierci i pozasądowym egzekucjom.

Po raz pierwszy Maraton został zorganizowany w Polsce w 2001 roku. Na pomysł akcji wpadli działacze warszawskiej grupy lokalnej Amnesty. W następnych latach akcja rozpowszechniała się na inne kraje.

Maraton organizowany jest zawsze w okolicy 10 grudnia, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, obchodzony w rocznicę podpisania przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1948 r. Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok JDeveloped in conjunction with Ext-Joom.com